Kortom Online - Demo ‘Vibecoding’: maak je contentplanningstool zelf met AI
‘Vibecoding’: programmeren zonder voorkennis
Waarom zou je betalende software gebruiken die toch niet helemaal op jouw maat is gesneden?
‘Vibecoding’ is een nieuwe manier van programmeren waarbij je met een AI-tool in eenvoudige taal beschrijft wat je wilt bouwen, waarna de AI de code genereert.
Zo maak je met AI uiteenlopende tools om de taken van jou, en jouw team, gemakkelijker en sneller uit te voeren, zonder voorkennis in programmeren en zonder ‘developers’.
‘Vibecoding’ is de voorbije weken in een stroomversnelling gekomen omdat de nieuwste versies van Claude, Gemini en ChatGPT zo betrouwbaar kunnen programmeren, dat je er zonder noemenswaardige voorkennis aan kan beginnen.
Contentplanningstool van stad Genk: demo
Dieter Van Esch is afdelingshoofd MarCom van stad Genk maar vooral een creatieve geest die voortdurend in oplossingen denkt. AI helpt hem nu waar hij vroeger tegen limieten botste: met Lovable vond hij een tool die hem begrijpt om problemen op te lossen.
Tijdens deze demo toont hij hoe hij met Lovable een tool voor contentplanning op maat van zijn organisatie ontwikkelde. Eénmaal in gebruik blijft hij aanpassen en verbeteren om de tool nog beter te laten werken. Hij verwijst ook kort naar een aantal andere tools rond crisispermanentie of werkorganisatie die hij bouwde.
Verwacht geen uitgebreide duiding of technische toelichting, Dieter toont je met één concrete toepassing vooral de mogelijkheden van vibecoding voor jouw communicatiewerk. Hij wil je inspireren om nadien zelf de mogelijkheden van vibecoding te verkennen.

