Impactdag - Polarisatie: Wat doen we ermee?
Polarisatie zit overal: op straat, online en aan de keukentafel. Dat weten we intussen wel. De vraag is: hoe gaan we ermee om? En vooral: hoe doen we dat op een manier die niet verder verdeelt, maar opnieuw verbindt?
Tijdens deze impactdag verkennen we drie actuele thema’s, samen met experten, ervaringsdeskundigen en beleidsmakers:
- Jongeren versus politie: Van botsen naar boksen in Gent
- Online polarisatie: Hoe sociale media ons uit elkaar drijven en wat we eraan kunnen doen
- Burgers versus de overheid: Hoe je opnieuw vertrouwen kunt winnen
Elke sessie vertrekt vanuit een concrete casus. We leggen inzichten naast elkaar en zoeken samen uit: wat kunnen we morgen anders doen?
De dag wordt afgesloten met een paneldebat rond de centrale vraag: Hoe dichten we in Vlaanderen en Brussel de kloof tussen wat we weten over polarisatie en wat we ermee doen? Met onder andere Griet De Craen (hoofdredacteur VRT NWS) en Hannes Anaf (burgemeester van Turnhout).
Praktische info:
- Vrijdagnamiddag 5 september 2025, van 13.00 tot 18.00 uur – Het Predikheren, Mechelen.
- Voor praktijkmensen, overheidsmedewerkers en onderzoekers die op zoek zijn naar inspiratie en tools om slimmer om te gaan met polarisatie.
- Schrijf je voor 13 augustus in via de website van de organisator.
Dit event is een initiatief van Wij-Zij, een netwerk van organisaties die samen bouwen aan duurzame antwoorden op toxische polarisatie. Inschrijven kun je op de website van de organisator.