naar top

Is een verantwoordelijke uitgever verplicht?

Hallo,

in hoeverre zijn wij verplicht om op al onze uitgaven een verantwoordelijke uitgever te zetten? En moet dit dan een persoon zijn, of mag dit ook gewoon 'stadsbestuur Ninove zijn'

mvg,

Nele Anthoons
communicatieambtenaar stad Ninove

Reacties

Reageer
  • foto Elke Keppens
    Dag Nele
    Dit is inderdaad verplicht en het moet om een 'natuurlijk' persoon gaan. Dit om in geval van een rechtzaak om een of andere reden iemand te kunnen dagvaarden, als ik mij niet vergis.

    Mvg
    Elke
  • foto Mario Van der Gucht
    Dag Nele

    Ja, is verplicht op alle drukwerk. En het moet inderdaad om een natuurlijk persoon, geen rechtspersoon, gaan met zijn/haar domicilieadres. Bij ons is dat altijd de burgemeester, maar op zijn beslissing niet met zijn domicilieadres, maar het adres van het gemeentehuis. Ik zie dezelfde procedure ook bij andere collega's.

    Met vriendelijke groet
    Mario
  • foto Lieven De Bosscher
    Dag Nele,

    Meer info over dit onderwerp vind je ook in dit topic: http://www.kortom.be/TopicDetail.Aspx?id=284.

    Ook in Lochristi vermelden we op elk drukwerk de naam van de burgemeester met als adres dat van het gemeentehuis.

    Met vriendelijke groeten,

    Lieven De Bosscher
    http://twitter.com/ldebosscher
    http://www.linkedin.com/pub/lieven-de-bosscher/39/761/14b

  • foto Heidi Spiessens
    Dag Nele,

    Hier in Edegem plaatsen wij ook op alle publicaties een verantwoordelijke uitgever. Bij ons is dit steeds de burgemeester met zijn domicilieadres en ziet het er zo uit:

    Verantwoordelijke uitgever: Koen Snyders, burgemeester, Kontichstraat 90, 2650 Edegem.

    Met vriendelijke groeten
    Kobie
  • foto Bart Van de Laar
    Dag Nele

    Op ieder drukwerk dient vermeld te staan: “V.U.: naam natuurlijke  persoon + diens domicilie”. Deze vermelding is wettelijk verplicht. Het weglaten van de vermelding is strafbaar, ingevolge artikel 299 en artikel 300 van het Belgische strafwetboek.

    Gemeentedecreet art. 182 §4: briefwisseling wordt ondertekend door burgemeester en medeondertekend door gemeentesecretaris.

    Wij nemen als V.U. zowel de naam van burgemeester en gemeentesecretaris op met hun domicilieadres. 

    Groet
    Bart
Meld je aan als lid om een reactie te plaatsen of bijlagen te downloaden.