Naar inhoud

Activiteiten

Workshop Lezing prof. Hendrik Vos, bezoek Europees Parlement en Algemene Vergadering

Info

 

België wordt dit najaar zes maanden lang voorzitter van de Europese Unie. Kortom wil je hierop mee voorbereiden en organiseert op dinsdag 16 maart een Europese workshop in combinatie met de jaarlijkse algemene vergadering.

 

Het programma bestaat uit drie onderdelen: een lezing door prof. Hendrik Vos, een bezoek aan het Europees Parlement en de algemene vergadering. Je kan inschrijven voor het volledige programma of voor elk onderdeel apart.

 

Let wel: inschrijven het bezoek aan het Europees Parlement kan slechts tot uiterlijk maandag 1 maart. Het Europees Parlement dient om veiligheidsredenen de deelnemerslijst twee weken vooraf te ontvangen.

Programma

9.30 u

Hoe beïnvloedt Europa ons leven? – prof. Hendrik Vos (UGent)

De Europese Unie is uitgegroeid tot een erg ingewikkelde organisatie, alleen geleerden en juristen lijken die nog te begrijpen. Toch is de impact van de EU buitengewoon groot geworden, op fundamentele onderwerpen maar ook op de allerbanaalste kwesties.

Professor Hendrik Vos is een veelgevraagd commentator over de Europese Unie. Hij analyseert de impact van de Unie op het leven van alledag en licht de werking van de Europese instellingen toe.
 

Hij gaat uiteraard ook in op de communicatieaanpak van de Europese instellingen en de invloed van de EU op de lokale en bovenlokale overheden in ons land.

11 u

Vertrek naar het Europees Parlement

11.30 u

Bezoek aan het Europees Parlement

Het Europees Parlement betrok in de jaren ’80 een nieuw ovalen gebouw in de Europese wijk, met een licht spottende ondertoon het ‘Caprice des Dieux’ genoemd. We worden rondgeleid in het gebouw waar de Europese Parlementsleden drie van de vier weken per maand vergaderen.

13 u

Broodjeslunch

14 u

Statutaire algemene vergadering

Alle Kortom-leden zijn welkom op de jaarlijkse statutaire vergadering met de volgende agendapunten:

- Jaarverslag ’09: Beknopt overzicht en evaluatie van de Kortom-output ‘09.

- Financieel: Presentatie en bespreking van de resultatenrekening ’09 en begroting ’10.

- Bestuur: Bestuursmandaten voor de raad van bestuur.

- Ledenlijst: Voorleggen van de ledenlijst

- Termijn mandaat: Voorstel om de verlenging van een bestuursmandaat niet langer te beperken tot twee.
- Ledenbijdrage: Vaststelling ledenbijdrage 2011

- Planning ’10-‘11: Overzicht van de doelstellingen voor ’10. Verzamelen en bespreken van suggesties voor concrete acties in ’10-’11.

16.30 u

Einde


Praktische informatie

Datum16.03.2010
Om9:30 - 16
Waar

het gebouw van CCRE-CERM (Europese koepelorganisatie van steden en gemeentes), De Meeussquare 1 in Brussel