-
Door
Inge Severi
, Communicatieambtenaar, OCMW Schoten, Schoten
,
09 maart 2010 09:36
Beste collega's,
er is op dit forum al vaak gesproken over InDesign en de voordelen hiervan. De kostprijs van dit programma ligt nogal hoog en IT stelt voor dat ik met Publisher werk omdat dit al bij Office zit. Ik heb heel goede argumenten nodig om IT te overtuigen. Kunnen jullie mij helpen?
Met vriendelijke groeten,
Inge Severi Communicatieambtenaar OCMW Schoten
-
Door
Mario Van der Gucht
, Communicatieambtenaar, Gemeente Destelbergen, Destelbergen
,
09 maart 2010 10:02
Dag Inge
Het hangt een beetje af van wat je ermee wil doen. Is het enkel maar voor een affiche of brochure te maken voor intern gebruik dat je laat printen op je eigen kopieertoestel, dan voldoet Publisher. Wil je echter professioneel drukwerk maken dat in offset wordt gedrukt, dan heb je toch Indesign nodig. Dat programma is zowat de standaard bij veel grafische bureaus en ook de opmaakafdeling van veel drukkerijen.
Publisher is een huis-tuin-en-keukenprogramma en ontbeert een waslijst aan professionele mogelijkheden: transparantie, ingebouwde pdf-conversie, CMYK-kleuromgeving, schaduwen, bleed, plaatsen van pdf-bestanden,... Ook de perfecte integratie met andere programma's uit de Adobe stal (Photoshop, Illustrator,...) is een zegen.
Wil je toch iets professioneler dan Publisher, maar kan/wil je het geld er niet voor neertellen, dan kan je misschien eens kijken naar Scribus (http://nl.wikipedia.org/wiki/Scribus). Ik heb er zelf echter geen ervaring mee.
-
Door
Michiel Tijskens
, communicatieambtenaar, Gemeente Opglabbeek, Opglabbeek
,
09 maart 2010 10:04
Beste Inge
InDesign is op korte tijd marktleider geworden en heeft Quark van die positie verdrongen. Dat komt omdat je in InDesign altijd verschillende manieren hebt om hetzelfde resultaat te bereiken. Je kan dus de werkwijze kiezen die het best bij je past. Omdat het zo populair is, aanvaarden drukkers zelfs InDesign-bestanden. Je moet er geen pdf meer van maken: veel drukkers vragen om documenten als .indd door te sturen. Zo kunnen ze nog makkelijk aanpassingen op het laatste moment doen. Met een Publisher-document moet je bij geen enkele drukker aankomen, Quark heeft ook wat van zijn pluimen verloren. Als je met Quark of Publisher pdf's wilt maken, zit je met een aantal beperkingen (bijvoorbeeld doorzichtige elementen). InDesign heeft daar geen problemen mee, want de pdf-standaard werd door Adobe zelf ontwikkeld.
Natuurlijk is InDesign compatibel met de rest van de Adobe-producten. Daarom raad ik je aan om niet alleen InDesign, maar een bundel te kopen (bijvoorbeeld Design Premium). Dat is iets duurder dan alleen InDesign, maar in verhouding wel goedkoper, want je beschikt dan over InDesign, Photoshop, Illustrator... In principe heb je dan nooit meer een extern lay-outbureau nodig, als je ermee kan werken natuurlijk.
Met vriendelijke groeten
Michiel Tijskens gemeentebestuur Opglabbeek
-
Door
Andy Caerts
, medewerker informatiedienst, Gemeente Leopoldsburg, Leopoldsburg
,
09 maart 2010 11:58
Beste Inge
Zoals Mario schrijft: voor intern gebruik (zelf printen of copiƫren) is dit perfect bruikbaar. Voor professioneel drukwerk raad ik het je niet aan. Publisher is niet echt geliefd bij professionele commerciƫle drukkerijen en ontwerpers, zeker in vergelijking met andere desktop publishing programma's. Het programma is er enkel voor Microsoft Windows, terwijl de grafische sector veelal op Apple Mac-computers werkt. Publisher geeft ook vaak problemen met lettertypes en ingevoegde objecten die niet beschikbaar zijn op de machines van de professionele dienstverleners. Veel geavanceerdere mogelijkheden zoals transparantie, schaduwen, tekst op paden, ingebouwde PDF-uitvoer, enz. ontbreken gedeeltelijk of volledig. Drukkerijen zullen je bij het aanleveren van Publisher-documenten extra opmaakkosten aanrekenen.
De kostprijs van een Adobe Creative Suite-pakket (met Indesign, Photoshop, Illustrator...) ligt hoog. Mits enige kennis van het programma kan je die prijs wel terugverdienen doordat je de layout niet hoeft uit te besteden. Zelf de layout van publicaties verzorgen is arbeidsintensief, maar het levert je enkele voordelen op: latere deadline, zelf last-minute correcties en aanpassingen doen, besparing op layout-kosten...
Met vriendelijke groeten
Andy Caerts gemeentebestuur Leopoldsburg
-
Door
Marc van Daele
, communicatieambtenaar, Gemeente Zwijndrecht, Zwijndrecht
,
09 maart 2010 23:03
Dag Inge
Ik sluit me bij de vorige meningen aan. Er is geen alternatief voor Indesign en bij uitbreiding de Adobe Creative Suite. Ofwel koop je die, ofwel besteed je het grafisch werk uit.
Als je zelf layout wil maken voor drukwerk, heb je ook foto's nodig in cmyk-kleuren. Zover ik weet is alleen Adobe PhotoShop in staat om de conversie van RGB (kleursysteem van o.a. digitale fototoestellen) naar cmyk te doen. Dus PhotoShop heb je zowiezo nodig. Om dan met iets anders te werken dan Indesign is een slechte keuze.
Publisher is niet voor professioneel gebruik. De doelgroep die de ontwikkelaars van Publisher voor ogen hadden is een oma die zelf kerstkaartjes voor de familie in elkaar prutst en daar veel plezier aan beleeft.
Nog even over Scribus: Ik heb het pakket al tweemaal van nabij bekeken en het ziet er veelbelovend uit, maar ook niet meer dan dat. Enkele belangrijke nadelen zijn dat je voor Scribus nergens een opleiding vindt, dat geen enkele drukker of grafisch bureau ermee werkt, zodat je alleen materiaal kunt uitwisselen in pdf-formaat en ik stel me ook vragen bij de cmyk-ondersteuning.
-
Door
Sara Clauw
, Diensthoofd Informatiebeheer - Communicatieconsulent, Politiezone arro Ieper, Ieper
,
12 maart 2010 09:46
Dag Inge,
Ik volg momenteel een opleiding Indesign om intern drukwerk te kunnen opmaken, en in de les zitten vnl. mensen uit de marketing en communicatie. Eerste opmerking van de lesgever was dat al die communicatiemensen het grafische werk zouden moeten overlaten aan professionals die daar 6 jaar of meer voor gestudeerd hebben... Hij zei ook dat je inderdaad Photoshop nodig hebt als je foto's wil gebruiken (omzetting RGB naar CMYK) en dat je ermee rekening moet houden dat (grote) Indesignbestanden zeer veel opslagcapaciteit in beslag nemen (dit dus best even overleggen met de ICT-dienst voor je Indesign zou aankopen).
Scribus heb ik vroeger ook bekeken en gebruikt om kleine folders te maken. Het heeft echter geen goede cmyk-ondersteuning. Zodra je dus iets professioneel wil laten drukken, moet je een ander programma zoeken.
Mvg Sara Clauw
- 683 vragen
- 2186 berichten
- 15 berichten deze week
- 119067 bezoeken
|
|